ButikerKupują zużyty sprzęt -

Kupują zużyty sprzęt

Spa Jeśli mowa o biznesmenach zarabiających między innymi za pośrednictwem urządzeń, to dzielą się oni na dwie grupy, na takich, którzy inwestują w nowoczesny sprzęt z myślą nie tylko o komforcie pracy, ale i o klientach, którzy będą z owych urządzeń korzystać. Inni biznesmeni z kolei opierają swoją działalność na sprzęcie używanym, kupowanym za niewielkie pieniądze na rynku wrotnym w zachodnich krajach. Nie musi to oznaczać, że jest to sprzęt gorszy, ale gdy mowa o niektórych branżach, to nie ma wątpliwości – takie rozwiązania nie powinny mieć miejsca.

Jedna z takich działalności jest niewątpliwie Spa. Tutaj wszak mamy do czynienia z maszynami urządzeniami, które muszą być nie tylko precyzyjne, ale i higieniczne i bezpieczne dla klientów. Na pewno na używanym sprzęcie wielu tych warunków nie da się spełnić. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Ale niestety. Polskie ośrodki Spa niestety często opierają się na przestarzałym sprzęcie. Niestety my często padamy ofiarami błędów podczas zabiegów, są one przeprowadzane w złych warunkach sanitarnych i zagrażają naszemu zdrowiu.

Aparatura do drenażu limfatycznego, lasery, różnego rodzaju kapsuły, urządzenia do krioterapii, lampy solarne, mikrodermabrazja, endodermomasaż to tylko niektóre z urządzeń, jakie pojawiają się w Spa. Są tego setki i na pewno nowo powstające ośródki mają wiele dylematów związanych z doborem urządzeń do poszczególnych gabinetów. Wielu właścicieli Spa inwestuje stopniowo rozwijając swoją ofertę, inni wszystko chcą mieć od razu i kupują zużyty i sfatygowany sprzęt poza granicami naszego kraju, często sprzęt po kilkudziesięciu naprawach.

Jak uważają jednak wybitni kosmetolodzy, używany sprzęt to poważne zagrożenie dla klientów Spa poddających się zabiegom: – „Nie można pozwalać, by w Spa pojawiał się sprzęt z demobilu. Można tym sobie zrobić więcej kłopotów, niż pożytku – uważa Mikołaj Roweldt, specjalista od urządzeń odnowy biologicznej. – Dla przykładu możemy sobie wziąć różnego rodzaju urządzenia służące do terapii prądem. Kupując stare urządzenie nigdy nie będziemy mieli pewności, że podawane napięcie jest takim, jakie jest potrzebne. A jeśli klient zostanie porażony prądem, to może to doprowadzić do bardzo poważnych problemów i oczywiście niemiłych konsekwencji”.

Jak jednak dowiedzieć się, czy w danym ośrodku będziemy mieli do czynienia z nowym sprzętem? Niestety tego się ei da stwierdzić oglądając ulotkę z ofertą, bądź firmowa stronę internetową. W tym wypadku jednak najlepiej polegać na renomowanych ośrodkach. Być może wizyta w takim Spa zakosztuje nas nieco więcej, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nikt nas nie bezie katował niebezpiecznym sprzętem. Renomowane ośrodki bowiem nigdy nie pozwolą sobie na to, by szargać swoją opinie i markę byle jakim sprzętem kupionym za kilkadziesiąt euro na targowisku.

Tagi: cellulit, depilacja, pokój | Struktura strony | salon urody katowice

II Kongres Biznesu SPA i Festival Kuchni Wellness

Aloesowy żel z biosiarką Niedługo po świętach wielkanocnych – w dniach 7-8 kwietnia w Hotelu OSSA Congress & SPA znajdującym się pod Warszawą odbędzie się II Kongres Biznesu SPA i Festival Kuchni Wellness. Będziemy w tych dniach świadkami licznych prelekcji. Swoje przemówienia wy…
czytaj więcej

Poczytajmy o zabiegach

zawiesia pasowe Spa to jedno z najbardziej intrygujących miejsc, jakie sobie można chyba w naszym kraju wyobrazić. Z jednej strony wszyscy chcemy do spa jeździć, z drugiej jednak samym zabiegom ie ufamy. Coraz częściej da się wyczytać na łamach rozmaitych serwisów intern…
czytaj więcej

SPA Poznań

sztuczne rzęsy  Miłość i nienawiść dzieli bardzo cienka linia. Tak mówią… I chyba mają rację. Te dwa skrajne stany mają wiele podobieństw, które sprawiają, że łatwo przejść z jednego na drugi. Obydwa uczucia są bardzo silne i też silny wpływ wywierają na nasz umysł. B…
czytaj więcej