ButikerW dziką podroż, czy do Spa? -

W dziką podroż, czy do Spa?

Spa W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy boryka się on z problemami finansowymi. Mniejszymi, czy większymi to nieistotne. Ale czy w związku z brakiem pieniędzy musimy mieć nudny urlop, czy też wakacje przed ekranem telewizora. Oczywiście, że nie! Wyruszmy w dziką podróż. Mianowicie, jak najmniejszym kosztem zobaczmy jak najwięcej. Wiele osób tak robi i jest z tego zadowolona. Spanie pod namiotem, czy w szopach na sianie, podróżowanie autostopem… Te rzeczy dostarczają naszej wyprawie wielu ciekawych przygód i emocji. Takie wycieczki z czasem stają się coraz popularniejsze, a teraz podbijają publiczność przed telewizorami. Na ekrany telewizyjne weszły bowiem dwa ciekawe seriale „Adventures of Nobody” oraz „Backpackers”, nie wspominając już oczywiście o Polskiej „gwieździe” Wojciechu Cejrowskim, który już dawno zaskarbił sobie całkiem sporą publikę. Dlatego proponuję wziąć przykład z takich ludzi i samemu wyruszyć na tego typu wycieczkę.

Jeszcze za czasów PRL-u takie dzikie podróże były nasza pasja. Być może duży wpływ na tego rodzaju turystykę miał fakt, ze trudno było otrzymać paszport i możliwość wyjazdu poza granice naszego kraju. Ciężko też było o takie luksusy, jakie dziś nam oferują rozmaite ośrodki wypoczynkowe. Mieliśmy za to jeziora, namioty, ogniska i grona przyjaciół, którzy tak samo jak i my lubili takie wycieczki.

Dziś takie wakacje są mało popularne. Teraz cenimy sobie wygodę, trudno nam jakoś przełknąć ślinę na samą myśl o tym, że nie będziemy mieli na wakacjach luksusowo wyposażonej łazienki z prysznicem, ale las i zbity z desek wychodek – jak w przypadku pól namiotowych. Tego typu wyprawy nas nie interesują. I tutaj pojawiają się ośrodki wypoczynkowe, które prócz pokoi hotelowych mają też w zanadrzu strefy Wellness i Spa.

– „Wakacje w Spa nas cieszą, nie chodzi tutaj o samą wiarę w zabiegi, ale o pewnego rodzaju formę relaksu – mówi nasza znajoma, Anna Mazurek. W Spa bywa regularnie, dwa razy do roku, przy okazji urlopów. – Same zabiegi niewiele tak naprawdę dają i niekiedy dziwię się osobom, które tak bardzo zachwalają ich magię. Ale jedno trzeba przyznać, w Spa jest miło. To zazwyczaj ośrodki czyste, z miłym personelem, basenami, saunami. Można się w Spa odprężyć i zrelaksować, a to rzecz niezbędna.”

Zapewne z takich samych założeń wychodzi wielu Polaków. Zauroczyliśmy się Spa i tym, co nam daje odpoczynek w takim miejscu. To forma wypoczynku, która jeszcze nie tak dawno było naszym marzeniem. Oglądaliśmy programy telewizyjne promujące zdrowy styl życia na Zachodzie i rozpaczaliśmy, że takich możliwości nie mamy w naszym kraju. Dziś już do spa może każdy z nas pojechać. Przynajmniej z założenia, bo ośrodków jest wiele, szkoda tylko, że w większości przypadków ceny są tak wysokie i zupełnie nieprzystosowane do realiów naszego życia. Ale trzeba mieć nadzieję, że duża konkurencja sprawi, że ceny zabiegów i pobytu w takim ośrodku zaczną maleć. Jeśli tak się stanie, to na pewno dużo bardziej chętnie będziemy sobie planowali wakacje w Spa.

Tagi: witaminy, zabieg, sport | Struktura strony | gdzie ombre w Krakowie

Zgrabne nogi bez żylaków

odżywki do rzęs Piękne, zgrabne nogi są naszą ozdobą. Jeśli jednak nie zatroszczymy się o nie odpowiednio, zostaniemy zmuszone do zakrywania ich spodniami lub noszeniem długich spódnic czy sukienek. Zamiast się nimi chwalić, będziemy starały się za wszelką cenę je ukryć,…
czytaj więcej

Kościół a kuracje w Spa

Historia każdego państwa, instytucji czy człowieka zawiera czarne karty. Czyli wydarzenia na osi czasu, z których nie jest się dumnym i próbuje się ukryć. Tak też jest z historią Kościoła katolickiego. Ten ma w swojej co najmniej trzy przedsięwzięcia, któ…
czytaj więcej

Kiedy można użyć tej nazwy?

powiększanie ust wrocław Nikt jeszcze w naszym kraju nie stworzył zapisu, który regulowałby pozwolenie na używanie nazw Spa i Wellness. A szkoda, bo na pewno taka mała ustawa by się przydała. Corocznie bowiem tysiące turystów jest oszukiwanych, prawie miliony klientów ośrodków Sp…
czytaj więcej