Psycholog zamiast Spa

Spa Wielu z nas wyjazd do Spa traktuje jako swoistą terapię i ucieczkę od dnia codziennego. Na pewno miła to wyprawa, bo w końcu nie na co dzień mamy czas na wszelkiego rodzaju masaże, czy też zabiegi związane z odnową biologiczną – a niewątpliwie takich zabiegów potrzebujemy. Nie dziwne więc, iż uważamy ośrodki Spa jako centra rekreacji.

Oczywiście nie zapominamy tutaj o aspektach czysto rehabilitacyjnych i zabiegowych. Przecież nie tylko zdrowie psychiczne, ale i fizyczne ma dla nas ogromnie ważne znaczenie. Tylko w tym miejscu trzeba sobie postawić pytanie i na nie opowiedzieć – ale tak uczciwie i rzetelnie. Czy rzeczywiście Spa & Wellness jest takim dobrodziejstwem dla ans z punktu widzenia ekonomii? Nie jest wszak żadną tajemnicą dla nikogo z nas, że że pobyt na terenie takich ośrodków do tanich nie należy. Bo płacić trzeba za prestiż, ale tak na prawdę samo w sobie Spa żadnym luksusem nie jest, a strefa Wellness jest tylko ogólnie przyjętym standardem hotelarstwa.

Zróbmy sobie małe liczonko – średnio tygodniowy pobyt w spa kosztuje nas około dwóch tysięcy złotych za osobę. Oczywiście sami nie możemy pojechać, bo na pewno będzie się nam i nudziło, i są nawet duże szanse na to, że ogarnie nas przy tym przygnębienie i marazm. Tak więc musimy pojechać przynajmniej z jedną osobą – oczywiście najczęściej decyzja pada na partnera życiowego. A to już koszt około czterech tysięcy złotych. Do tego doliczyć trzeba dojazd, jedzenie i koszta innych atrakcji, bo przecież saunie całymi dniami siedzieć nie będziemy. Tak więc na tydzień pobytu w przeciętnym Spa musimy wydać 5 tysięcy złotych! A wszystko to dla kilku nic nie znaczących zabiegów i dla możliwości korzystania z sauny i strefy wellness. Na pewno dużo bardziej z takich atrakcji opłaca się korzystać w mieście. Przecież wszystko to można sobie samemu połączyć i zaoszczędzić nawet do 4 tysięcy złotych.

Sam karnet na siłownię i salę fitness (nie na tydzień, a na miesiąc) kosztuje od kilkudziesięciu do trzystu złotych. Na pewno dużo taniej zakosztuje nas wizyta w profesjonalnym salonie masażu. Taniej też wyjdzie paniom korzystać z salonu urody, a więc z fachowych porad kosmetyczki , fryzjerki i wizażystki. Tutaj tez po konsultacji z dermatologiem będziemy mogli przeprowadzać zabiegi na naszej cerze.

Są tacy, którzy uważają że wizyty w takich miejscach jak salon kosmetyczny i siłownia na pewno nie dają takiego komfortu psychicznego, jak chociażby pobyt w Spa. To przecież nie tylko zabiegi, ale przede wszystkim podarowanie sobie odrobiny luksusu.

My jednak jesteśmy zdania, że Spa to kiepski luksus, to pospolite ośrodki, które nie mogą się pochwalić ani innowacyjnością, ani wykwalifikowanym personelem. A sama psychologia? Na pewno nie ma tutaj nic do rzeczy. Zdecydowanie lepiej jest się wybrać na terapię do psychologa. Tam przynajmniej będziemy wiedzieli, na co się ukierunkować. Tam będziemy wiedzieli, że czeka nas fachowa pomoc. Bo w Spa na pewno takiej się nie doczekamy.

Tagi: duch, wellness, zabieg | Struktura strony

Zjazd Czlonk�w Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness

http://stomatologkolobrzeg.com/ortodoncja/ Artykul znajdujacy sie na tej stronie zostal skasowany z powodu zamieszczenia nie prawdziwych informacji na temat Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness.Za zaistniala sytuacje chcial bym przeprosic czlonk�w Polskiego Stowarzyszenia SPA & Wellness. Tagi:…
czytaj więcej

hotel spa katowice

 Każdy z nas coś tam słyszał kiedyś o salonie Spa, jednak dokładnie większość z nas nie wie o co chodzi i nie ma się co dziwić. Pierwotnie Spa to uzdrowisko. Opierano się w tym miejscu przede wszystkim na leczniczych właściwościach wody. Bardziej było t…
czytaj więcej

Muzyka duszy – czyli czego słuchamy w Spa

– „Trudno sobie wyobrazić godzinny zabieg w pełnej ciszy i milczeniu – uśmiecha się Joanna Walewska, od czterech lak pracuje w Spa. – Klienci niekiedy poddając się masażom, aromaterapii, czy tez zabiegom na ciało są niejako zobligowani do tego, żeby w gab…
czytaj więcej