ButikerPsycholog zamiast Spa -

Psycholog zamiast Spa

Spa Wielu z nas wyjazd do Spa traktuje jako swoistą terapię i ucieczkę od dnia codziennego. Na pewno miła to wyprawa, bo w końcu nie na co dzień mamy czas na wszelkiego rodzaju masaże, czy też zabiegi związane z odnową biologiczną – a niewątpliwie takich zabiegów potrzebujemy. Nie dziwne więc, iż uważamy ośrodki Spa jako centra rekreacji.

Oczywiście nie zapominamy tutaj o aspektach czysto rehabilitacyjnych i zabiegowych. Przecież nie tylko zdrowie psychiczne, ale i fizyczne ma dla nas ogromnie ważne znaczenie. Tylko w tym miejscu trzeba sobie postawić pytanie i na nie opowiedzieć – ale tak uczciwie i rzetelnie. Czy rzeczywiście Spa & Wellness jest takim dobrodziejstwem dla ans z punktu widzenia ekonomii? Nie jest wszak żadną tajemnicą dla nikogo z nas, że że pobyt na terenie takich ośrodków do tanich nie należy. Bo płacić trzeba za prestiż, ale tak na prawdę samo w sobie Spa żadnym luksusem nie jest, a strefa Wellness jest tylko ogólnie przyjętym standardem hotelarstwa.

Zróbmy sobie małe liczonko – średnio tygodniowy pobyt w spa kosztuje nas około dwóch tysięcy złotych za osobę. Oczywiście sami nie możemy pojechać, bo na pewno będzie się nam i nudziło, i są nawet duże szanse na to, że ogarnie nas przy tym przygnębienie i marazm. Tak więc musimy pojechać przynajmniej z jedną osobą – oczywiście najczęściej decyzja pada na partnera życiowego. A to już koszt około czterech tysięcy złotych. Do tego doliczyć trzeba dojazd, jedzenie i koszta innych atrakcji, bo przecież saunie całymi dniami siedzieć nie będziemy. Tak więc na tydzień pobytu w przeciętnym Spa musimy wydać 5 tysięcy złotych! A wszystko to dla kilku nic nie znaczących zabiegów i dla możliwości korzystania z sauny i strefy wellness. Na pewno dużo bardziej z takich atrakcji opłaca się korzystać w mieście. Przecież wszystko to można sobie samemu połączyć i zaoszczędzić nawet do 4 tysięcy złotych.

Sam karnet na siłownię i salę fitness (nie na tydzień, a na miesiąc) kosztuje od kilkudziesięciu do trzystu złotych. Na pewno dużo taniej zakosztuje nas wizyta w profesjonalnym salonie masażu. Taniej też wyjdzie paniom korzystać z salonu urody, a więc z fachowych porad kosmetyczki , fryzjerki i wizażystki. Tutaj tez po konsultacji z dermatologiem będziemy mogli przeprowadzać zabiegi na naszej cerze.

Są tacy, którzy uważają że wizyty w takich miejscach jak salon kosmetyczny i siłownia na pewno nie dają takiego komfortu psychicznego, jak chociażby pobyt w Spa. To przecież nie tylko zabiegi, ale przede wszystkim podarowanie sobie odrobiny luksusu.

My jednak jesteśmy zdania, że Spa to kiepski luksus, to pospolite ośrodki, które nie mogą się pochwalić ani innowacyjnością, ani wykwalifikowanym personelem. A sama psychologia? Na pewno nie ma tutaj nic do rzeczy. Zdecydowanie lepiej jest się wybrać na terapię do psychologa. Tam przynajmniej będziemy wiedzieli, na co się ukierunkować. Tam będziemy wiedzieli, że czeka nas fachowa pomoc. Bo w Spa na pewno takiej się nie doczekamy.

Tagi: duch, wellness, zabieg | Struktura strony

Zadbana skóra jest piękna

balsam do włosów Codziennie dbamy o nasz wygląd i staramy się podkreślać naszą urodę. Aby zawsze wyglądać ładnie i promiennie zająć musimy się naszą skórą. Sprawą oczywistą jest to, że systematycznie stosujemy różnego rodzaju balsamy i żele do ciała. Jednak żeby nasza skó…
czytaj więcej

Kiedy można użyć tej nazwy?

Nikt jeszcze w naszym kraju nie stworzył zapisu, który regulowałby pozwolenie na używanie nazw Spa i Wellness. A szkoda, bo na pewno taka mała ustawa by się przydała. Corocznie bowiem tysiące turystów jest oszukiwanych, prawie miliony klientów ośrodków Sp…
czytaj więcej

dobry dietetyk wrocław

najlepszeodzywkidorzes.pl  Spa zaczęło w naszym języku oznaczać wszystko, co zdrowe. Jest to oczywiście spore nadużycie, wcześniej używaliśmy słów fitness i fit na określanie tego samego, co obecnie nazywamy spa. Jednak zjawisko jest niezwykle powszechne i na pewno warto się nim…
czytaj więcej