Solarium i ośrodek Spa

Spa Solaria to bardzo specyficzne miejsca. Z jednej strony wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze lampy, którymi się sztucznie opalamy są szkodliwe dla naszego zdrowia, bardzo iszczą skórę i mogą nawet przyczynić się do powstawania nowotworów. Z drugiej jednak kobiety bez „solarek” żyć nie potrafią. Dziwi jednak obecność solariów w ośrodkach spa. Bo z jednej strony instytuty Spa propagują zdrowy tryb życia i zabiegi odnowy, z drugiej katują swoich klientów szkodliwymi lampami solarnymi. Gdzie tutaj jest logika?

– „To nie prawda, że solaria są szkodliwe – oburza się menadżerka międzyzdrojskiego ośrodka. Tam opalanie w solarium wpisane jest w ofertę ośrodka. – To mit, solaria wcale nie nie są szkodliwe. To tylko teoria, wygodna dla tych, którzy wprowadzają na rynek opalanie natryskowe. My mam wielu klientów korzystających z solarium i nikt nigdy nie narzekał, że mu zepsuliśmy zdrowie.” Słowa menadżerki szokują i aż kusi nas, by użyć tutaj jej nazwiska. Tyle że nasza rozmówczyni wyraźnie sobie tego nie życzyła. Czyżby miała świadomość kłamstwa? Nie ma się co oszukiwać – solaria są szkodliwe i nic tego nie zmieni.

– „To potworne – mówi Anna Klimek, dziś ma czterdzieści dwa lata. –Mój pierwszy wypad do solarium miał miejsce jakieś dziesięć lat temu. To był krzyk mody, wszyscy chcieli prezentować się jak najlepiej. Po pierwszym razie okazało się, ze warto wybrać się jeszcze kilka razy, później się jeszcze kilka. Dziś mam bardzo zniszczoną cerę i się jej wstydzę. Dla kilku tuwodni ładnej opalenizny bardzo sobie nabałaganiłam. Teraz nie pomagają nawet najlepsze kosmetyki, żadne Spa. Obawiam się, ze tego nie da się już nawrócić.”

Niestety z tymi solariami jest tak, że nikt w ich szkodliwość nie wierzy. Kobiety zauważają to dopiero wtedy, gdy jest już byt późno. I nie łudźmy się, że zniszczona skóra tak łatwo i szybko się regeneruje, aż tak dobrze to nie ma. To proces nie tylko czasochłonny, ale i często bardzo kosztowny.

Nie mamy żadnych wątpliwości. Solaria i Spa to dwie różne rzeczy, łączyć się ich nie powinno. Każdy, kto nie widzi tutaj konfliktu interesów, jest niepoważny, albo... jak właściciele Spa nieuczciwy wobec klientów. Oczywiście generalizować nie można. Wszak jedna wyprawa do solarium wielkiej krzywdy nie robi, tyle że zazwyczaj na jednym razie się nie kończy. A jeśli nie kończy, to mamy poważny problem.

Dlatego dobra rada z naszej strony – jeśli nie musimy korzystać z solariów, to unikajmy ich jak tylko się da. Unikajmy tez ośrodków Spa, które chwalą się opalaniem w solariach. Naszym zdaniem to niepoważone, by ośrodek mający nam pomagać w odnowie biologicznej nasze zdrowie tak naprawdę naprawdę niszczył.

Spa to na pewno świetny pomysł na pielęgnację, na spędzanie wolnego czasu i szukanie relaksu. Tyle że musimy mieć świadomość, że nie wszystkie ośrodki rzeczywiście oferują nam profesjonalna obsługę i nie wszystkie skupiają się na tym, by rzeczywiście zabiegi wykonywane były z należytym szacunkiem.

Tagi: solarium, fitness, kobieta | Struktura strony | Odwiedź sklep z oryginalnymi czapkami z daszkiem - sklep z new era - NewEra.pl - sklep z ofertą czapek z New Era.

Dietetyk Bydgoszcz

korekcja nosa drwitwicki.pl  Znaczna większość ludzi próbuje schudnąć. Ale zdarzają się też tacy, którym natura wagi poskąpiła i chcieliby odrobinę chociaż, nie stracić, a przybrać na wadze. Wobec jak jeść, żeby przytyć? Trzeba najpierw naszkicować swój cel. Można albo przytyć szy…
czytaj więcej

Schudnij w Spa

Wielu Polaków ma problem ze swoją nadmierną wagą. Okazuje się, że amerykański styl życia już na dobre zagościł w naszym kraju i niestety odbiło się to na naszym ciele. Z roku na rok przybywa osób otyłych. Niestety zniża się także pułap otyłości, zaczynają…
czytaj więcej

Z rodziną w Spa?

rolety wewnętrzne leszno Salony i hotele Spa prześcigają się w proponowaniu nam coraz to ciekawszych sposobów na spędzanie naszego wolnego czasu. Początkowo spa było jedynie miejscem typowo uzdrowiskowym, w którym można było bez problemu leczyć swoje ciało i duszę. Wielką wagę pr…
czytaj więcej